Fundacja RENESANS - Projekty w realizacji
Projekty w realizacji PDF Drukuj

W 2014 roku Fundacja Renesans realizuje nast─Öpuj─ůce projekty :

I ÔÇ×Nasi sprawniÔÇŁ ÔÇôprojekt dofinansowany  przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, czas realizacji projektu 01.07.2014 rok-31.12.2014 r.

Celem g┼é├│wnym projektu jest wzrost kompetencji cz┼éonk├│w sieci organizacji ÔÇ×Partnerstwo i Rozw├│j ÔÇ× w pracy z osobami niepe┼énosprawnymi.  Wi─Ökszo┼Ť─ç dzia┼éa┼ä projektu jest otwarta dla innych organizacji , instytucji i os├│b fizycznych.

Kalendarium działań otwartych dla wszystkich chętnych :

-18-19.09. 2014 r. dwudniowe warsztaty seminaryjne ÔÇ×Konwencja ONZ o prawach Os├│b Niepe┼énosprawnychÔÇŁ wdra┼╝anie w wojew├│dztwie lubelskim, dobre praktyki, mo┼╝liwo┼Ťci wsp├│┼épracy z samorz─ůdem, pe┼énienie funkcji stra┼╝niczych i  rzeczniczych przez organizacje pozarz─ůdowe.

16-17.10.2014 r.-dwudniowe warsztaty seminaryjne ÔÇ× Ekonomia spo┼éeczna os├│b niepe┼énosprawnychÔÇŁ zatrudnianie, uzyskiwanie dofinansowa┼ä, tworzenie miejsc pracy.

15-16.11.2014 r.-międzynarodowe warsztaty z zakresu tworzenia i aplikowania programów w tym szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty s─ů bezp┼éatne ┼é─ůcznie z zabezpieczeniem dojazdu oraz zwrotem koszt├│w podr├│┼╝y na dojazd. Miejscem organizacji warsztat├│w jest Pensjonat SPA "Sosnowe Zacisze"

10.12.2014 r seminarium projektu po┼é─ůczone z rocznym spotkaniem sieci ÔÇ×Partnerstwo i Rozw├│jÔÇŁ.

Dzia┼éanie dla cz┼éonk├│w sieci ÔÇ×Partnerstwo i Rozw├│jÔÇŁ ÔÇôPunkty partnera lokalnego LOS, IX-XI ÔÇôkonsultacje programu dzia┼éa┼ä sieci w pracy z osobami niepe┼énosprawnymi, 2 krotna ankieta w wersji elektronicznej lub pisemnej.

II. "Sprawni wolontariusze - sprawniejsi podopieczni" projekt dofinansowany przez Regionalny O┼Ťrodek Polityki Spo┼éecznej w Lublinie.

27-28.09.2014 r. dwudniowe warsztaty dla wolontariuszy z kr├│tkim sta┼╝em lub os├│b chc─ůcych zosta─ç wolontariuszami i pracowa─ç wolontariacko na rzecz os├│b niepe┼énosprawnych.